Депутати тернопільської міської ради, чомусь, не голосують…

2016-03-11 00:00:00

Дамо не дамо. Без згоди міських депутатів не можливо нічого вчинити з комунальною землею. Навіть якщо вона в оренді, навіть якщо на ній приватна нерухомість — все вирішує сесія. Та часто міські обранці поводяться дуже дивно. Зокрема, у депутатів Тернопільської міської ради з’явилася нова тактика, як провалити питання, що виносять на затвердження сесією. Замість голосувати “ПРОТИ”, “ЗА” чи “УТРИМАВСЯ” частина просто не голосує.

Іноді такі дії можна пояснити браком часу для голосування. Частіше - страхом показати позицію. А іноді “УТРИМАВСЯ” ЧИ “НЕ ГОЛОСУВАВ” - спосіб підштовхнути підприємців до “домовленостей”. Ми ні в чому не звинувачуємо депутатів, але про міську раду всяке говорять...

На початку 2016 року набрав чинність закон про відкритість голосування. Тепер обов’язковим є оприлюднення на сайті місцевих рад результатів поіменного голосування депутатами за кожне питання. Пересічним тернополянам не завжди легко ознайомитись з результатами... Напередодні чергового засідання депутатів, Громадська спілка «Рада бізнесу Тернопілля» оголосила, що буде оприлюднювати на офіційному сайті та у своїй рубриці в тижневику «RIA плюс» результати поіменного голосування. Не з усіх питань, а з найбільш резонансних.

 - Публікувати будемо поіменне голосування з гострих питань, а також опитування депутатів та фракцій політичних партій щодо прийнятих рішень, - повідомляє секретаріат ГС “РБТ”. - Робимо це для того, щоб депутати розуміли всю серйозність своїх дій, а також щоб донести інформацію до тих людей, які їх обирали. Щоб кожен тернополянин міг підійти до депутата, за якого голосував у своєму окрузі, та запитати: «Що ж ти робиш?». Або навпаки, з повагою потиснути руку і під час наступних виборів точно знати, за кого віддати голос.

Як показало голосування на сесії 3 березня, наші депутати часто бояться політичної відповідальності. Продемонструвати це ми вирішили на прикладі голосування про надання дозволу на поділ (без зміни призначення — прим. авт.) земельної ділянки площею 6,5933 га громадянину В’єтнаму Тран Ван Вану.

Питання обрали невипадково. По-перше, це одна з найбільших за площею ділянок, які розглядали на сесії. По-друге, це питання технічне: чоловік викупив приміщення, земля – у користуванні. Поділити ділянку має намір, вочевидь, аби продати зайві об'єкти. Пікантності саме цьому питанню додає навіть не той факт, що чоловік — іноземець, а те, що питання на сесію виносять не вперше. З документами усе гаразд, дія — технічна, але... депутати чомусь не підтримують.

І цього разу не підтримали. Хоча навіть профільна земельна комісія проблем не побачила.

Власне, тут ми подаємо поіменне голосування депутатів, а їхні пояснення - чому голосували так, а не інак, чи взагалі не тиснули кнопки - читайте на сайті “Ради бізнесу Тернопілля” незабаром. До речі не голосував за це питання аж 21 депутат із 39 присутніх у залі (у міській раді 42 депутати – прим.авт). Проти не було жодного обранця.

 - Журналісти “Ради бізнесу Тернопілля» надіслали депутатам листи на особисті електронні адреси, які вказані на сайті міської ради, - повідомляє прес-служба організації. - Депутатів запитували, чому вони тиснули на ту чи іншу кнопку або ж не голосували взагалі. 

Тран Ван Ван, до слова, професор із В’єтнаму. Він веде підприємницьку діяльність у Тернополі ще з 2000-их років, сплачує податки і ніколи не вступав у конфлікти з міською владою. Відповідь депутатів обов'язково оприлюднимо. Чимало підприємців, до слова, вважають що така поведінка депутатів — прямий натяк іноземцю та іншим підприємцям у такій ситуації, на те, що треба домовлятися.

Неголосування з точки зору закону вказує й на бездіяльність депутата. Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» чітко говорить про те, що депутат місцевої ради є представником інтересів територіальної громади і зобов’язаний ВИРАЖАТИ інтереси відповідної територіальної громади. Тобто, не голосуючи під час сесії, депутат порушує свій прямий обов’язок, адже ніяк не виражає інтереси громади.

Як самі депутати пояснюють свою поведінку на сесії, щодо голосування за вказане земельне питання, читайте незабаром на сайті ГС “РБТ” www.rbt.te.ua

Любов ВОВК, журналіст ГС «РБТ», pr@rbt.te.ua

© Рада Бізнесу Тернопілля | Розробка: МЕЛВІС