Чому в’єтнамський підприємець не може поділити землю у Тернополі (опитування депутатів)

2016-03-29 00:00:00

Нещодавно Громадська спілка «Рада бізнесу Тернопілля» зачепила проблему неголосування на сесії частини депутатів Тернопільської міської ради. Найяскравіше це проявлялося на прикладі прийняття рішення про надання дозволу на поділ землігромадянину В’єтнаму, професору Тран Ван Вану. Проект рішення щодо іноземця включають в регламент кілька сесійних засідань підряд, проте депутати бойкотують – більша половина не бере участі в голосуванні цього питання.

Ще на початку березня журналісти Громадської спілки «Рада бізнесу Тернопілля» розіслали депутатам листи на особисті електронні адреси, які вказані на сайті міської ради. Запитували, чому вони тиснули ту чи іншу кнопку, або ж не голосували взагалі. Одиниці проявили сміливість пояснити це… Адже, як зізнаються самі народні обранці, дуже зручно не відповідати на незручні запитання електронкою…

Тому ми спробували відшукати на особистих прийомах громадян бодай голів фракцій політичних партій, аби ті прокоментували позицію та участь чи не участь в голосуванні. Протягом тижня 14-21 березня відвідали особисто кілька громадських приймалень депутатів, проте часто лише «цілували клямки», хоча згідно графіку на сайті міської ради, прийом мав проводитися.

З допомогою телефонних дзвінків та на особистих прийомах громадян пояснення у голів фракцій та депутатів (які голосували по-різному протягом двох останніх сесій) таки вдалося «витягнути». Відповіді подаємо у тому порядку, в якому фракції перелічені на сайті міської ради.

1. ВО «Батьківщина»

Прізвище, Ім’я

Вибір на сесії 26.01

Вибір на сесії 03.03

Артимович Андрій

 НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Гринда Володимир

 НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Поврозник Петро

 ПРОТИ

УТРИМАВСЯ

Шоломейчук Наталія

 ПРОТИ

УТРИМАВСЯ

Андрій Артимович – керівник фракції «ВО «Батьківщина» в міській раді; голова постійної комісії міської ради з питань природокористування, приватизації, продажу та оренди землі:

- Ми не володіємо інформацією, з якою метою Тран Ван Ван хоче розділити дану земельну ділянку. Не має значення, якої він національності, але якщо ми не бачимо якоїсь переваги в цьому для тернопільської громади, то мотивів для підтримки таких питань не має.

Зараз є особлива увага до великих земельних ділянок. Але ж для чогось ту землю людина отримувала… А тепер пробує розділити на дрібніші. Для чого? Так, він має право ділити, так само як ми маємо право це не підтримати.

За моєї каденції в якості голови «земельної комісії» ми стараємося не підтримувати ті питання, де на наш погляд немає користі для громади Тернополя. А далі вже сесія визначає долю цих питань. Ми не тиснемо на депутатів – вони усі мають рішення комісії. Окрім того, у складі комісії є депутати від кожної фракції і вони доносять цю інформацію до своїх колег. Кожен із нас залишається при своїй думці, і навіть якщо комісія проголосувала негативно, це зовсім не означає що депутат не може підтримувати питання.

На сьогоднішній день комісія працює таким чином, що немає механізму навмисного блокування питань. Людям не треба оббивати пороги міської ради – всі питання без винятку розглядаються членами «земельної» комісії і потім виносяться на сесію.

Якщо депутати під час сесії не голосують за якесь питання, то це означає що вони не підтримують дане питання і це їх їхнє право. Фактично, це є голосуванням «проти». В якій формі виражати свою незгоду, особиста справа кожного депутата. Для цього є три способи: тиснути «Проти», «Утримався», або не голосувати. Звичайно, якщо питання буде резонансним, чи зачіпатиме нашу партійну ідеологію, то «Батьківщина» однозначно голосуватимемо чітко «Так», або «Ні».

2. ВО «Свобода»

Прізвище, Ім’я

Вибір на сесії 26.01

Вибір на сесії 03.03

Баб’юк Марія

 НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Гевко Галина

 НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Зінь Іван

 НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Климчук Олег

 НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Навроцький Роман

 ПРОТИ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Паньків Наталія

 відсутній

відсутній

Редьква Назарій

 ПРОТИ

ЗА

Сиротюк Михайло

 НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Сороколіт Іван

 ЗА

НЕ ГОЛОСУВАВ

Стаюра Володимир

 НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Торожнюк Роман

 НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Турський Ігор

 ПРОТИ

ЗА

Шморгай Олег

 НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Роман Навроцький – очільник фракції в міській раді; член комісії міської ради з питань природокористування, приватизації, продажу та оренди землі:

- У частини членів фракції були питання яким чином даний підприємець отримав таку велику земельну ділянку та яка саме мита поділу земельної ділянки на менші частини. Тому більшість депутатів схилилась поки що не підтримувати дане рішення і до наступного пленарного засідання зібрати додаткову інформацію, яка дозволить остаточно визначитись.

До слова, двоє членів фракції на сесії 03 березня голосували кардинально протилежно, аніж на сесії 26 січня. Це Ігор Турський та Назар Редьква.

Турський Ігор:

На сесії 26 січня голосував проти надання Тран Ван Вану дозволу на поділ земельної ділянки. На сесії 03 березня голосував «За». Коментувати дані рішення відмовився.

Редьква Назарій – член комісії міської ради з питань містобудування:

- У зв’язку із великою кількістю питань винесених на сесію 03 березня, помилково натиснув кнопку «За».

3. Громадський рух «Народний контроль»

Прізвище, Ім’я

Вибір на сесії 26.01

Вибір на сесії 03.03

Бліхар Володимир

 НЕ ГОЛОСУВАВ

відсутній

Болєщук Петро

 відсутній

ЗА

Ляхович Роман

 ЗА

відсутній

Шараськіна Вікторія

 відсутній

ЗА

Володимир Бліхар, очільник фракції у міській раді; член комісії міської ради з питань природокористування, приватизації, продажу та оренди землі:

- Коли на земельну комісію вперше зайшло питання поділу земельної ділянки громадянином В’єтнаму – зауважень не було. Це приватна власність людини, і вона хоче її розділити та продати частину майнового комплексу, бо він йому непотрібний. Позиція нашої фракції принципова – бізнесу треба допомагати.

Конституцією прописано, що приватна власність понад усе, і цієї норми треба дотримуватися. Це основа з основ економіки і сучасного світу. Це запорука того що в це місто, в цю країну будуть приходити інвестори. Тому що інвестор заходить лише в ту країну, де є державна гарантія влади щодо його інвестицій – він може придбати землю, на ній збудувати підприємство, займатися підприємницькою діяльністю, платити податки – тоді ми будемо розвиватися. Лікарі і вчителі не формують розвиток країни і їхніми податками ми не збудуємо країни. Питання коректності інвестицій – це вже інше питання і на це є інші служби, структури.

Земельна ділянка – у промисловій зоні. Там ніхто не побудує житловий будинок! Вважаю, що те, що це питання блокують – є прихованою формою корупції. Хто за цим стоїть – не знаю.

4. Блок Петра Порошенка «Солідарність»

Прізвище, Ім’я

Вибір на сесії 26.01

Вибір на сесії 03.03

БичПавло

 НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Білан Тарас

 НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Ібрагімов Михайло

 ЗА

НЕ ГОЛОСУВАВ

Місько Володимир

 НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Прокопів Ліна

 ЗА

НЕ ГОЛОСУВАВ

Смакоуз Юрій

 НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Місько Володимир:

- Позиція нашої фракції – не підтримувати питання, до яких є застереження. Ми не голосували, оскільки це не заборонено регламентом.

Останньої сесії (03 березня 2016 року – прим.ред.) ми не підтримали чимало питань, до яких мали зауваження. Серед них і питання щодо Тран Ван Вана.

З приводу цього проекту рішення фракція ще до кінця не визначилась – на наш погляд, він вимагає доопрацювання. Ми маємо чітко зрозуміти, що це рішення на користь громади та бізнесу Тернополя.

5. Громадянська позиція

Прізвище, Ім’я

Вибір на сесії 26.01

Вибір на сесії 03.03

Балук Любомир

 НЕ ГОЛОСУВАВ

ЗА

Газилишин Андрій

 УТРИМАВСЯ

ЗА

Ландяк Петро

 ПРОТИ

ЗА

Ткаченко Андрій

 ПРОТИ

ЗА

Петро Ландяк – очільник фракції в міській раді:

- У березні «Громадянська позиція» підтримала дане питання. Нещодавно я особисто презентував депутатам міської ради своєрідний кодекс, яким нам усім варто було б керуватися при розгляді земельних питань Там є пункт: «У випадку поділу об’єктів нерухомості підтримувати рішення щодо поділу земельних ділянок». Тобто, якщо є об’єкт нерухомості, власники його ділять, і хочуть розділити земельну ділянку під цим об’єктом – депутати не можуть не голосувати. Тран Ван Ван – власник певної споруди, її ділять, то чому не дозволяти?

Коли я не маю своєї особистої позиції з якогось питання, то обов’язково раджуся з колегами, які входять у постійні депутатські комісії. Якщо є сумніви, я запитую, які є аргументи, чим керувалися комісії при ухваленні висновків.

Коли ми фракцією приймаємо рішення не підтримувати якесь питання, то кожен виявляє це по різному: хтоь утримується, хтось голосує проти, хтось не голосує зовсім.

Андрій Ткаченко на сесії 03 березня голосував кардинально протилежно, аніж на сесії 26 січня, тому цікаво було почути його аргументацію щодо зміни рішення:

- Напередодні сесії 03 березня ми збиралися фракцією і виробили загальні принципи прийняття рішень щодо земельних питань. Будемо старатися їх дотримуватися.

Основне для нас, щоб Тернопіль мав детальний план забудови. Тоді не матиме значення, яка людина звертається – якщо згідно генерального плану може бути промислове будівництво і планується поділ території для ведення бізнесу, значить ми будемо підтримувати. Ми тільки за розвиток підприємництва і бізнесу.

Щодо не голосування депутатами, то я вважаю, що в регламенті мало б бути чітко вказано: якщо я не голосую, тоді просто забираю свою картку, виходжу кудись, тощо. І в результатах голосування числюся, як відсутній. А якщо карточка зареєстрована в системі, значить я маю приймати рішення. В іншому випадку чому я сюди прийшов. Але на жаль, в регламенті в нас це не передбачено – бо й у Верховній Раді депутати можуть не голосувати.

6. Об’єднання «Самопоміч»

Прізвище, Ім’я

Вибір на сесії 26.01

Вибір на сесії 03.03

Генсерук Віктор

 ЗА

ЗА

Грицишин Андрій

 ЗА

ЗА

Зелінка Назарій

 ЗА

ЗА

Лупак Сергій

 НЕ ГОЛОСУВАВ

ЗА

Нитка Олег

 УТРИМАВСЯ

ЗА

Шкула Андрій

 ЗА

ЗА

Штопко Юрій

 ЗА

ЗА

Андрій Грицишин – очільник фракції в міській раді:

- Підтримувати це прохання громадянина В’єтнаму чи ні, вирішували на зборах фракції та міського осередку “Самопомочі”. Ми традиційно проводимо «сесію напередодні сесії» де за проекти рішень голосують депутати та члени осередку (загалом понад 30 тернополян). Там ми зважуємо всі за і проти кожного питання, ділимось думками, дебатуємо. Такий механізм дає максимальну прозорість подальшому голосуванню депутатів на сесії.

Так ось, за питання Тран Ван Вана, на наших зборах, всі проголосували одноголосно.

По-перше, мова йде про технічний поділ землі, яка уже надана. Цільове призначення не змінюється. Ми не бачимо тут загроз, натомість розуміємо потребу поділу.

Ще одна причина голосувати “за” – “розбір” рішення на профільній земельній комісії, яка також не знайшла порушень. Зрештою чоловік – громадянин іншої країни. Він не вперше просить поділу землі, але постійно позитивного рішення не отримує. Про які інвестиції від його земляків, чи інших іноземців, можна говорити, якщо просте питання поділу перетворюють на казна-що.

Нашій фракції цікаво почути позицію депутатів чи фракцій, які голосували “проти”, утримувались чи не голосували взагалі. Може там є якісь загрози, про які ми не знаємо. Бо якщо аргументів не мають, то чим тоді керувались?

7. Радикальна партія Олега Ляшка

Прізвище, Ім’я

Вибір на сесії 26.01

Вибір на сесії 03.03

Півторак Святослав

 НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Серетний Тарас

 НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Яциковська Оксана

 НЕ ГОЛОСУВАВ

відсутній

Ярослав Півторак – очільник фракції в міській раді; член комісії міської ради з питань містобудування:

- Оскільки дане питання не було розглянуто позитивно однією з депутатських комісій, тому було прийняте рішення детальніше його вивчити. Радикальна партія Олега Ляшка з особливою увагою та відповідальністю ставиться до земельних питань, тим паче, коли це стосується іноземних громадян. Тому прийнято рішення виїхати на об’єкт та почути чітку відповідь: з якою метою має здійснюватися поділ землі. Вже після цього буде прийнято позитивне чи негативне рішення.

Вовк Любов

© Рада Бізнесу Тернопілля | Розробка: МЕЛВІС