Підприємство, яке освітило «Циганку» в Тернополі, «висить у повітрі» через депутатів

2017-01-04 11:00:00

На останній в році сесії Тернопільської міської ради депутати розглянули 300 питань. Через таку велику кількість, а також через дискусії та складність прийняття найважливішого документа міста – бюджету на 2017-ий рік, засідання розтягнули аж на два дні. Попри це, добре підготуватися та ґрунтовно вивчити усі питання депутатам все ж не вдалося.

Це яскраво проявилося при голосуванні рішення, яким міська рада надавала підприємцям землю в оренду.

В’єтнамський бізнесмен, професор ТРАН ВАН ВАН орендує землю по вул.Поліська, 12. Частину об’єктів нерухомості (виробничі приміщення), які знаходяться на цій землі, він продав у власність підприємцям з Тернополя, місцевому товаровиробнику. Підприємці звернулися в міську раду та навіть прийшли на засідання сесії, бо хочуть закріпити за собою цю землю під своїми об'єктами. Та… депутати міської ради не дали дозволу на оренду.

Чому – ми запитали у голів тих фракцій, які не голосували даний проект рішення, або думки яких всередині фракції розділилися. Відповіді отримали різні. Одні хотіли би пояснень інвестора, який там, за словами мера, планує величезний кавовий завод. Інші - виконують волю фракції. Ще хтось банально не встиг, був відсутній, не зміг розібратися та чекатиме це питання на черговій сесії…

Місцевий виробник світлотехніки «завис у повітрі»

Перед голосуванням проекту рішення «Про надання в  користування земельних ділянок за адресою вул. Поліська,12» в якому йшлося про припинення «права власності на ділянку площею 6,5933 громадянину В’єтнаму ТРАН ВАН ВАНу», та надання цієї землі «в оренду на 5 років підприємцям: ВУ КІМ Тхань, Мариняк Людмилі Мирославівні, Гречин Ірині Михайлівні та ТзОВ «Терно-Лайт», до депутатів звернулися підприємці з Поліської:

  • Коротко хочу пояснити, що це надання дозволу оренди для однієї ділянки, а там вісім частин земельної ділянки під об’єктами нерухомості. Тобто є люди, які купили в 2008 році незавершене будівництво – затверджують землю. І ми купили в 2015 році. Просимо підтримати.
  • Я є одним із власників підприємства, яке купило приміщення у ТРАН ВАН ВАНа. Наше підприємство «Терно-лайт» є виробничою фірмою. Цього року ми зробили свій проект – освітлення нашими виробами «Циганки». Нам необхідно отримати землю в оренду - ми не можемо здати придбане приміщення в експлуатацію, укладати відповідні  договори та виступати на тендерах. У нас вимагають документи, які б засвідчили право оренди землі. На даному етапі ми просто «висимо в повітрі». Прошу підтримати це рішення.

Земельна комісія не змогла прийняти рішення

Дане питання розглядали перед сесією на земельній комісії. Рішення не прийняли через те, що двох членів комісії не було під час голосування (Бліхар В.В. та Гринда В.П.), а троє членів утрималися (Артимович А.І., Прокопів Л.А., Навроцький Р.Я.). Двох голосів «ЗА» (Балук Л.І., Шкула А.П.) не вистачило для затвердження комісією.

«Просили тато, просили мама…»

Голова земельної комісії Андрій Шкула на сесії виступив з проханням проголосувати рішення оренди підприємцям, адже це - підтримка бізнесу в нашому місті.

  • Мова йде про земельні ділянки, які зараз будуть закріплювати власники нерухомості. Ми самі своїм рішенням декілька сесій тому дозволили в’єтнамському підприємцю ТРАН ВАН ВАНу поділити цю земельну ділянку. Поділив він тому, що ці люди купили в нього об’єкти. Зараз ми сприяємо бізнесу, коли закріплюємо землі за тими об’єктами. Тому я пропоную підтримувати такі питання і повертатися обличчям до бізнесу, а не стояти до нього іншим боком.

Але із 37 депутатів його прохання почули лише 14. Решта 23 депутати просто не голосували. Тому рішення не прийняли.

Згодом міський голова виніс даний проект на переголосування. На бік підприємців став секретар міської ради Віктор Шумада. Його підтримав міський голова, пояснюючи, що на Поліській планують збудувати фабрику кави.

- Прохання підтримати. Звернувся інвестор, який там багато років працює - пан ТРАН ВАН ВАН. Там має бути виробництво кави і є інші плани. Потрібно допомогти в цьому, - попросив депутатів Віктор Шумада.

- Там дійсно хочуть збудувати фабрику кави – вона має бути найбільшою в західній Україні, - додав міський голова Сергій Надал.

Проте і після повторного голосування дане рішення не набрало необхідної кількості голосів. Із 38 присутніх депутатів, лише 17 голосували «За». Решта 21 знову не голосували.

Зауважте, під час двох голосувань жоден депутат не виступив «Проти» рішення, і жодного разу депутати не утримувалися.

 

Фракція «Блок Петра Порошенка «Солідарність» чекає інвестиційного проекту

Володимир Місько: «У нашої фракції не було єдиного рішення. Ми і раді були б підтримати одноголосно, але не зрозуміли суті даного проекту – адже ще зовсім нещодавно сесія затверджувала земельне питання ТРАН ВАН ВАНа, і ось тепер знову? Можливо, саме це насторожило депутатів…

До наступної сесії це питання варто було би добре вивчити, побачити проектну документацію. Тому що там велика ділянка, і довший час вона не використовувалася за призначенням.

Якби був якийсь проект планованого заводу, чи прийшов інвестор і пояснив, що планує, я думаю, проблем із затвердженням проекту не було би ніяких».

Тарас Білан: "Моя позиція по неголосуванні: ТРАН ВАН ВАН та його фірма "ВІ ГОНГ" - в Тернополі використовувала українців , як рабів на виробництві. Ні правоохоронні органи, ні органи влади на територію не допускались. Вважаю що такі інвестори нехай їдуть до себе, гнобити в'єтнамців. Через це моя позиція - не голосувати за кривдників українських громадян".

Прізвище, ім'я

Вибір при першому голосуванні

Вибір при повторному голосуванні

Бич Павло

ЗА

ЗА

Білан Тарас

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Ібрагімов Михайло

НЕ ГОЛОСУВАВ

ЗА

Місько Володимир

НЕ ГОЛОСУВАВ

ЗА

Прокопів Ліна

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Смакоуз Юрій

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фракція «ВО Самопоміч» готова підтримувати

Андрій Грицишин: «Якщо підприємці працюють прозоро, забезпечують роботою тернополян та наповнюють податками міську казну - їм потрібно максимально сприяти. Водночас, завдання депутатів не бути кнопкодавами, а аналізувати те, за що голосують і враховувати потреби тернополян.

Ця дводенна сесія була важкою: три сотні проектів, суттєві зауваження, перерви, дискусії, суперечки... Основним питанням був бюджет, тому всю увагу наші депутати спрямували туди.

Дане питання насправді не таке просте. В одному проекті рішення йде мова про закріплення за підприємцями майже десятка земельних ділянок загальною площею понад шість гектарів.

У нашої фракції не було жодного злого умислу: частина наших депутатів вирішила підтримати проект, а інші - краще з’ясувати деталі закріплення землі. Якщо землю дійсно планують закріпити під об’єктами, і саме в тій кількості, яка потрібна для їх функціонування, то на наступній сесії ми готові підтримати даний проект рішення».

Прізвище, ім'я

Вибір при першому голосуванні

Вибір при повторному голосуванні

Генсерук Віктор

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Грицишин Андрій

відсутній

НЕ ГОЛОСУВАВ

Зелінка Назарій

НЕ ГОЛОСУВАВ

ЗА

Лупак Сергій

ЗА

НЕ ГОЛОСУВАВ

Нитка Олег

відсутній

НЕ ГОЛОСУВАВ

Шкула Андрій

ЗА

ЗА

Штопко Юрій

ЗА

ЗА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фракція ВО «Свобода» одностайно проти

Назарій Редьква: «На засіданні фракції нами було прийняте рішення за дане питання не голосувати. Оскільки фракція ВО «Свободи» в Тернопільській міській раді голосує одностайно, тому жоден наш депутат не проголосував».

Прізвище, ім'я

Вибір при першому голосуванні

Вибір при повторному голосуванні

Баб'юк Марія

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Гевко Галина

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Зінь Іван

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Климчук Олег

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Навроцький Роман

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Паньків Наталія

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Редьква Назарій

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Сиротюк Михайло

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Сороколіт Іван

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Стаюра Володимир

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Торожнюк Роман

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Турський Ігор

відсутній

відсутній

Шморгай Олег

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фракція «Батьківщини» вирішила не підтримувати

Андрій Артимович: «Рішення фракції – не підтримувати це питання. Крім того є рішення бюро Тернопільської міської організації ВО «Батьківщина», яке також не на підтримку даного проекту».

Прізвище, ім'я

Вибір при першому голосуванні

Вибір при повторному голосуванні

Артимович Андрій

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Гринда Володимир

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Поврозник Петро

НЕ ГОЛОСУВАВ

відсутній

Шоломейчук Наталія

НЕ ГОЛОСУВАВ

відсутній

 

 

 

 

 

 

 

«Рада бізнесу Тернопілля» звертається до депутатів

Підприємці «Ради бізнесу Тернопілля» вважають невиправданим таке неголосування депутатів. Надання в оренду земельних ділянок, які дозволом попередніх сесій дозволені до поділу, не несе ризиків для міста та його мешканців, а навпаки – сприяє розвитку малого та середнього бізнесу в нашому місті, підтримує місцевого товаровиробника.

Члени громадської спілки «РБТ» звертаються до депутатів міської ради з проханням підтримувати ті питання бізнесу, стосовно яких не виникає застережень. Віримо, що ви, як представники нової, прогресивної та думаючої каденції, знайдете час і бажання вивчити ґрунтовніше даний проект рішення. І, побачивши у ньому відсутність зловживань і реальну потребу для уже діючих на даній ділянці підприємств, приймете правильне та виважене рішення.

Довідка:

Результати поіменного голосування 20.12.2016 «Про надання в користування земельних ділянок загальною площею 6,5933 за адресою вул. Поліська,12»

Прізвище, ім'я

Вибір при першому голосуванні

Вибір при повторному голосуванні

Надал Сергій - міський голова Тернополя

ЗА

ЗА

Шумада Віктор - секретар міської ради

ЗА

ЗА

Політична партія «Громадянська позиція»

Балук Любомир

ЗА

відсутній

Газилишин Андрій

відсутній

ЗА

Ландяк Петро

ЗА

ЗА

Ткаченко Андрій

ЗА

ЗА

Політична партія «Радикальна партія Олега Ляшка»

Півторак Святослав

ЗА

ЗА

Серетний Тарас

ЗА

ЗА

Яциковська Оксана

ЗА

ЗА

Громадський рух «Народний контроль»

Бліхар Володимир

відсутній

ЗА

Болєщук Петро

ЗА

ЗА

Ляхович Роман

відсутній

відсутній

Шараськіна Вікторія

ЗА

ЗА

Блок П.Порошенка «СОЛІДАРНІСТЬ»

Місько Володимир

НЕ ГОЛОСУВАВ

ЗА

Прокопів Ліна

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Смакоуз Юрій

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

ВО «Батьківщина»

Артимович Андрій

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Гринда Володимир

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Поврозник Петро

НЕ ГОЛОСУВАВ

відсутній

Шоломейчук Наталія

НЕ ГОЛОСУВАВ

відсутній

ВО «Свобода»

Баб'юк Марія

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Гевко Галина

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Зінь Іван

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Климчук Олег

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Навроцький Роман

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Паньків Наталія

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Редьква Назарій

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Сиротюк Михайло

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Сороколіт Іван

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Стаюра Володимир

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Торожнюк Роман

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Турський Ігор

відсутній

відсутній

Шморгай Олег

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Політична партія «Об‘єднання «Самопоміч»

Генсерук Віктор

НЕ ГОЛОСУВАВ

НЕ ГОЛОСУВАВ

Грицишин Андрій

відсутній

НЕ ГОЛОСУВАВ

Зелінка Назарій

НЕ ГОЛОСУВАВ

ЗА

Лупак Сергій

ЗА

НЕ ГОЛОСУВАВ

Нитка Олег

відсутній

НЕ ГОЛОСУВАВ

Шкула Андрій

ЗА

ЗА

Штопко Юрій

ЗА

ЗА

Вовк Любов

© Рада Бізнесу Тернопілля | Розробка: МЕЛВІС